AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Adam Puchmelter zwycięzcą PGA Polska Championship

W dniach 14-16 września na polu golfowym Lisia Polana odbył się finałowy turniej z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2019 – PGA Polska Championship, którego zwycięzcą został reprezentant Słowacji – Adam Puchmelter.

Po trzech wietrznych rundach na pozycji liderów uplasowali się Mike O’Brien, Max Sałuda oraz Adam Puchmelter. Po dogrywce, która została rozegrana na 18. dołku, zwycięzcą okazał się Słowak. Tym samym dwóch Polaków zajęło ex-aequo drugie miejsce.

Po finałowej rundzie poznaliśmy również zwycięzcę rankingu Order of Merit. Członkowie PGA Polska przez cały rok walczyli o punkty, które można było zdobyć we wszystkich turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2019 oraz w turnieju Polish Open. Najwięcej punktów, bo aż 12775, zdobył Max Sałuda, tym samym zostając zwycięzcą rankingu.

Podczas PGA Polska Championship nagrodzeni zostali także najlepsi trenerzy. W kategorii Fully Qualified Golf Professional najlepsi byli Mike O’Brien i Max Sałuda. Najlepszym w kategorii Golf Trainer został Arkadiusz Rutkowski, natomiast w kategorii Qualified Golf Instructor zwyciężył Włodzimierz Kubiak.

Podczas całego cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2019 prowadzona była generalna klasyfikacja dla amatorów. Podczas każdego turnieju z serii amatorzy walczyli w oddzielnym rankingu o nagrodę ufundowaną przez firmę Travel&Action, którą jest pobyt oraz nielimitowany golf w hotelu Barcello Costa Ballena. Zwycięzcą rankingu został Torge Hinz.

Najlepszym amatorem brutto został Alejandro Pedryc z wynikiem +6, na drugiej pozycji uplasował się Marcin Bogusz ze stratą 12 uderzeń do Alejandro. Trzecie miejsce zdobył Maksymilian Biały.

W klasyfikacji amatorów netto najlepsza okazała się Matylda Kuna. Drugie miejsce zdobył Wiktor Kłosowski, a trzecie Alicja Milewska.

Najlepszą kobietą brutto została Anna Grzywocz, a najlepszą kobietą netto Maja Ambroziak. Najlepszym juniorem brutto okazał się Fabius Wenzlawek, natomiast najlepszym juniorem netto został Bartek Bogusz.

Partnerami touru byli: Jaguar, Travel&action, Golf Garden, dr Irena Eris, MMGolf, Golf Team, Wilson Golf, Gold Well, Archdesk, Druh.