AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Juan Ochoa zwycięża w PGA Polska Short Game Championship by Winterhalter!

8 października na Golf Park Józefów odbyła się piąta odsłona PGA Polska Short Game Championship by Winterhalter. Tegorocznym mistrzem krótkiej gry został Juan Ochoa.

Do rozgrywek  zakwalifikowało się 12 zawodowców i 12 amatorów. Po pierwszej rundzie stroke play wyłoniona została drabinka kwalifikacyjna. Następnie zawodnicy rozegrali trzy rundy match play.

Wśród zawodowców triumfował Juan Ochoa, na drugiej pozycji uplasował się Kamil Chojnicki. Trzecie miejsce zdobył Grzegorz Zieliński.

Najlepszym amatorem został Konrad Zygarski, drugie miejsce zdobył Jacek Piłko. Na trzeciej pozycji uplasował się Sławek Marszałek, który jako jedyny podczas turnieju trafił Hole in One!

Stała pula nagród wynosiła 9.000 zł. Dodatkowo za każdy wygrany mecz zawodowcy otrzymali vouchery na wyjazdy golfowe o łącznej wartości 6.000 zł ufundowane przez golftrips.pl. Amatorzy również zdobyli vouchery od golftrips.pl, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy Sponsorowi turnieju firmie Winterhalter. Partnerem był Golf Park Józefów.

Golf Park Józefów to 6-dołkowe pole, które doskonale nadaje się do sprawdzenia umiejętności krótkiej gry. Obiekt znajduje się na malowniczym i rozłożystym terenie należącym do kompleksu Holiday Inn Warszawa Józefów, zaledwie 20 km od centrum Warszawy.

* PGA Polska czyli Stowarzyszenie Instruktorów Golfa jest organizacją skupiającą profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych. Misją organizacji jest popularyzacja golfa, wdrażanie najwyższych standardów w edukacji, podnoszenie poziomu rywalizacji sportowej oraz reprezentowanie wartości etycznych, wynikających z tradycji i historii golfa.

Głównym celem PGA Polska jest szeroko pojęta edukacja członków organizacji, przygotowywanie kursów i szkoleń, organizowanie krajowych i międzynarodowych turniejów dla osób zrzeszonych w organizacji. Misją PGA Polska jest także propagowanie golfa wśród społeczeństwa.