AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Hinrich Arkenau zwycięża w LOTOS Polish Open

Zakończyła się czwarta edycja LOTOS Polish Open – turnieju z cyklu Pro Golf Tour. Turniej gościł na polu Sierra Golf Club przez ostatnie trzy dni. Triumfatorem został Niemiec Hinrch Arkenau.

Po emocjonującej dogrywce Hinrich Arkenau pokonał Saschę Schmidta. Hinrich i Sascha zakończyli trzy dni turnieju z wynikiem -11. Na trzeciej pozycji ze stratą jednego uderzenia do lidera ex aequo uplasowali się Christopher Mivis, Robbie Van West i Max Kramer.

„Jest to moja pierwsza wizyta w Polsce. Pole było przygotowane fantastyczne, a oprócz tego uważam, że Sierra jest jednym z najlepiej zaprojektowanych pól jakie widziałem. To moja druga wygrana w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Teraz szykuję się na kolejny turniej w Hamburgu” powiedział zwycięzca.

Pierwszego dnia na starcie stanęło 154 zawodników, w tym 22 Polaków. W finale zagrali Jan Szmidt jr (-2), Mateusz Gradecki (-2), Kuba Ossowski (+3) i Mateusz Jędrzejczyk (Par). Jan oraz Mateusz okazali się najlepszymi Polakami i amatorami. Zajęli  16. miejsce.

LOTOS Polish Open jest turniejem z cyklu europejskiej ligi zawodowego golfa Pro Golf Tour. Dobry występ w turnieju daje szanse zawodnikom na udział w Challenge Tour.