AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Ondrej Lieser zwycięża w turnieju Polish Open by John Deere

Na polu golfowym Gradi Golf Club odbył się najważniejszy zawodowy turniej golfowy w Polsce,  należący do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour - Polish Open by John Deere.

W turnieju Polish Open zwyciężył reprezentant Czech – Ondrej Lieser, który w ubiegłym roku przegrał dogrywkę z francuzem Matthieu Decottingnies Lafon. W tegorocznej edycji Polish Open 27-letni Czech prowadził od pierwszego dnia turnieju. Po trzech dniach rozgrywek zanotował wynik 191 (-19). Jest to jego drugie zwycięstwo w cyklu Pro Golf Tour.Ze stratą 7 uderzeń do lidera uplasował się Francuz Felix Mory. Trzecie miejsce ex aequo z wynikiem -11 zdobyli Szwajcar Benjamin Rusch i Niemcy: Cedric Otten oraz Florian Fritch.

W rozgrywkach wzięło udział 143 zawodników z całej Europy. Do rundy finałowej przeszło zaledwie 46 graczy.

Dzięki dzikim kartom w turnieju wzięli udział najlepsi gracze  PGA Polska: Brian Messing, Jakub Ossowski, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński, Oskar Zaborowski, Michał Karczmarczyk i student PGA Polska Kamil Tatarczuk. Z Polaków najlepszy okazał się Jakub Ossowski, który skończył na dzielonym 32. Miejscu.

W rozgrywkach wzięli udział także członkowie kadry narodowej: Phillip Pakosch, Jakub Dymecki i Marcin Bogusz.

Turniej Pro Golf Tour zaliczany jest do oficjalnego rankingu światowego WAGR (the World Amateur Golf Ranking). Oznacza to, że najwybitniejsi amatorzy mieli okazję do zdobycia dodatkowych punktów. Zawodowcy walczyli o pulę nagród równą 30 tys. euro.

Stowarzyszenie Instruktorów Golfa, jako naturalny ambasador golfa,  po raz kolejny zostało współorganizatorem turnieju Polish Open. PGA Polska to organizacja skupiająca profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych. Misją Stowarzyszenia jest popularyzacja golfa, podnoszenie poziomu rywalizacji sportowej oraz reprezentowanie wartości etycznych, wynikających z tradycji i historii golfa.

Turniej Polish Open poprzedził Pro-Am o Puchar Prezesa PGA Polska. Podczas  Pro-Amu amatorzy zagrali z najlepszymi zawodowcami z całej Europy.  ProAm rozegrany został w formacie stableford netto. Liczyły się dwa najlepsze wyniki na każdym dołku. W ProAmie z wynikiem -27 zwyciężyła drużyna w składzie Hinrich Arkenau, Bartosz Zamirowski, Paweł Eimles i Michał Dobosz.

Puchar Prezesa PGA Polska, a  tym samym bezpłatny udział w turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour w sezonie 2019/20 zdobył Roman Tereszczak.

W turnieju wziął udział Roman Sebrle, czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, specjalizujący się w wielobojach atletycznych – w pierwszym swoim starcie w Sydney (2000) zdobył srebrny medal; cztery lata później w Atenach wywalczył złoto. Złoty i dwukrotnie srebrny medalista mistrzostw świata oraz podwójny mistrz Europy. Panel ekspertów powołany w 2008 przez gazetę The Wall Street Journal uznał Czecha największym sportowcem na świecie.

Innym obecnym mistrzem olimpijskim na polu był Władysław Kozakiewicz. Złoty medalista skoku o tyczce. Jednak Kozakiewicz nie brał udziału w rozgrywkach, pelnił on funkcję trenera przygotowania mentalnego jednego z niemieckich graczy.

Gradi Golf Club, to jedno z najpiękniejszych i najlepiej przystosowanych do profesjonalnej gry pól golfowych w okolicach Wrocławia. Pole Główne to 18-dołkowe pole (PAR 71) o długości 5437 metrów, które zapewnia grę pełną wyzwań i satysfakcji zarówno graczom zaawansowanym, jak i początkującym. Na potrzeby turnieju Polish Open pole zostało skrócone, a tym samym PAR wynosił 70.

Pole golfowe jest częścią brzeźnieńskiego zespołu pałacowego, należącego do Krzysztofa oraz Marzeny Gradeckich, których dzieci są wybitnymi golfistami.