AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Niesamowity występ Adriana Meronka na turnieju Modry Las Open

Adrian Meronk, poprawiając swój wczorajszy wynik o jedno uderzenie zwyciężył w turnieju Modry Las Open z cyklu BMW PGA Polska Tour z łącznym wynikiem -15. Pula nagród wynosiła  50.000 PLN. Sponsorem głównym jest Grupa BMW Polska.

„Jest to pierwsze zwycięstwo w mojej zawodowej karierze. Jestem bardzo zadowolony z gry. Pobiłem dzisiaj dwa rekordy.  -15, to mój rekord po dwóch rundach turniejowych, natomiast -8, to nowy rekord pola” powiedział Adrian Meronk, członek PGA Polska.

Meronk zwyciężył z wynikiem -15, grając kolejno 65 i 64, tym samym ustanawiając nowy rekord pola. Na drugiej pozycji ze stratą 11 uderzeń do lidera uplasował się reprezentant Czech Marek Siakala. Trzecie miejsce z wynikiem -3 zdobył Ales Korinek, który był zwycięzcą turnieju AMC Aviation PGA Polska.

„Modry Las, to jedno z moich ulubionych pól golfowych w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że mogłem tutaj zagrać. Pogoda dopisała, a turniej był zorganizowany na naprawdę wysokim poziomie. Teraz czekam na turniej Sierra Polish Open, którego partnerem jest PGA Polska” dodał Adrian.

Kolejny występ Adriana będziemy mogli śledzić właśnie podczas turnieju Sierra Polish Open, który rozpocznie się 30 lipca na Sierra Golf Club.

Wśród amatorów triumfowały kobiety. Pierwsze miejsce w klasyfikacji Stroke Play brutto zdobyła Katarzyna Selwent z wynikiem 157 uderzeń. Na drugim miejscu z stratą dwóch uderzeń  do Katarzyny uplasowała się aplikantka PGA Polska – Karolina Schneider. Trzecie miejsce zdobyła Amanda Majsterek.

Na pierwszym miejscu wśród amatorów w klasyfikacji Stroke Play netto uplasował się Krzysztof Marszałek. Drugie miejsce zdobył Tomasz Ligowski. Trzecie miejsce należało do Marcina Dudzińskiego.

Najlepszą kobietą brutto została Beata Traczewska-Skóra. Najlepszą kobietą netto okazała się Aleksandra Markefka. Najlepszym juniorem brutto został Eryk Gawroński, natomiast najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

W kategoriach trenerskich zwyciężyli – Kuba Ossowski – Fully Qualified Golf Professional, Maciej Zakrzewski – Golf Trainer, Brian Goode – Qualified Golf Instructor i Grzegorz Zieliński – Golf Instructor.

Dziękujemy partnerom wspierającym: Work Service, Champagne Jacquart , Dr Irena Eris, Centrum Golf, Goldwell, Professional Travel, Titleist, Foot Joy, SAP