AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Niesamowite zwycięstwo Irlandczyków na ITC. Polacy na 15. miejscu

Drużyna z Irlandii, w składzie Simon Thornton, David Higgins oraz Mark Staunton zwyciężyła w turnieju International Team Championship z przewagą 16 uderzeń (141, 136, 138, 134). Jest to trzecie zwycięstwo Irlandczyków w historii.

„Jesteśmy zachwyceni - to fantastyczne móc reprezentować nasze PGA i wygrać tę prestiżową imprezę - jesteśmy w siódmym niebie” powiedział Simon Thornton, reprezentant Irlandii.

Na drugim  miejscu ex aequo  uplasowali się reprezentanci Szkocji (136, 143, 142, 144) i Holandii (141, 140, 141, 143). Kolejna pozycja należała do Walijczyków (143, 143, 142, 138).

Polska drużyna, w składzie Martyn Proctor, Kuba Ossowski i Max Sałuda, zakończyli turniej na 15. miejscu, uzyskując wyniki 151, 147, 146 i 152. Podczas ostatniego dnia turnieju spadli o 3 pozycje.

Turniej International Team Championship, należy do najważniejszego wydarzenia golfowego dla krajów zrzeszonych w PGAs of Europe. W zawodach wzięło udział 21 drużyn, w skład których wchodzili trenerzy golfa posiadających klasyfikację PGA Fully Qualified Golf Professional. Turniej rozegrany został na polu Dunes w Grecji.